Lublin Biłgoraj busy
Sweety

Temat: rozkłady jazdy
bo trzeba szukać przez przewoźnika do Biłgoraja jeżdzą w większości busy Anmar i ten tutaj rozkład jest akutalny
http://busy.info.pl/2,19503,1825,lublin,bi...ml?object_id=25

Źródło: lubforum.pl/index.php?showtopic=3849



Temat: rozkłady jazdy
no to jedziemy z kolejnymi rozkładami

Lublin - Biłgoraj

rozkłady firmy DANMAX na busy.info.pl są aktualne (w każdym razie zgodne z informacją na tabliczce przy PKP), z jednym szczegółem - bus o 16:31 jedzie do Tarnogrodu

rozkłady ANMARU jak mówiłem, są nieaktualne, poniżej aktualny rozkład zdobyty u kierowcy :P (uwaga - oznaczone gwiazdką jeżdżą nie z Lublina tylko z Wysokiego):
http://i705.photobucket.com/albums/ww60/CzarnyZajaczek/front.jpg
http://i705.photobucket.com/albums/ww60/CzarnyZajaczek/back.jpg

kolejna firma - nie wiem jaka bo na tablicce z rozkładem nie ma, a kierowca busa też nie chciał powiedzieć
odjazdy z Lublina do Biłgoraja: 9:15, 13:15, 15:00, 17:15, 19:00
ANMAR i DANMAX mają dobre busy, jeździ się w komfortowych warunkach, natomiast ta ostatnia firma ma dość zdezelowane stare busiki

ANMAR i ostatnia firma "no name" - rozkłady są aktualne w chwili pisania tego postu, natomiast DANMAX nie sprawdzałem, bo byłem o 9 a wg rozkładu kolejny bus jest o 10 i nie chciałem tyle czekać

jest jeszcze jedna tabliczka - firma "BOPART-MARWOS" ale nie spisałem, przy innej okazji sprawdzę czy jeszcze jeżdżą

Źródło: lubforum.pl/index.php?showtopic=3849


Temat: PKS i okolica

1. No to może czy korzysta? Skąd masz takie dane?

A przejdź się na dworzec PKP i zobacz ile osób jeździ pociągami. No i uwzględnij, że duża część z nich to kolejarze i ich rodziny którzy mają zniżkę 90%.


Nawet jeśli jest to znikomy procent to nie uważasz że jest spowodowane położeniem PKS zupełnie gdzie indziej?

Uważam, źe ludzie nie jeżdżą pociągami z następujących powodów
1. drogie bilety w stosunku do PKS i busów - najbardziej jaskrawy przykład to Dęblin - pociąg pospieszny kosztuje 20 zł, bus 10 zł.
2. niekorzystne położenie dworca PKP w Lublinie i w innych miastach ( Puławy, Dęblin, Biała Podl., Kraśnik, Zamość, Biłgoraj, Nałęczów itp. itd)
3. rzadko jeżdżące pociągi, np. do Chełma i Warszawy co godzinę, a busy i PKS co 15-20 minut. O Kraśniku nie wspomnę.
4. syf w pociągach ( np. siedzenia plastiki)
5. łachmactwo i bandytyzm w pociągach, pałętający się żule
6. nieznajomość promocji PKP ( PKP nie potrafi się zareklamować)
7. brak klimy ( w wielu busach jest)
8. brak możliwości rezerwacji miejsca przez telefon


2. Gratuluje dojazdu do Opola Śląskiego lub Jeleniej Góry tudzież Poznania "wygodną" komunikacją prywatną.

Ale PKSem już można. Poza tym busy oferują dojazd tam gdzie PKP nie dociera albo raz dziennie typu Zamość, Włodawa, Łuków, Biała Podlaska itp.

Źródło: lubforum.pl/index.php?showtopic=944


Temat: Komunikacja publiczna kontra prywatna na Lubelszczyźnie

Busy potrafia byc tansze (nawet o polowe) ale z miejscami bywa roznie

to czy są miejsca czy nie zależy od trasy na krótszych...no chociażby mój Biłgoraj-Lublin (ok 85km) bardzo często ludzie stoją (zwłaszcza jak w miejscowościach po drodze są jakieś targi czy jarmarki czy jak to sie tam zwie)
ale na takie trasie Lublin-Warszawa to z tego co wiem nie można stać, nie ma opcji miejsca stojącego

Źródło: lubforum.pl/index.php?showtopic=973


Temat: Komunikacja publiczna kontra prywatna na Lubelszczyźnie

Nocne to są też połączenia do Łodzi i Gdańska chyba, ale przecież nie o to chodzi. Komunikacja z miastami typu Radom, Biała Podlaska, Zamość czy Biłgoraj powinna kursować co najmniej do godziny 23:00.
Po 22 są połączenia do Kraśnika, Lubartowa, Tomaszowa, Zamościa, Opola, Poniatowej, Puław, Bełżyc, Świdnika, Łęcznej ( oczywiście busami). O 22.30 jest autobus do Wrocławia przez Kraśnik Ostrowiec Kielce. O 22.45 jest autobus do Wisły przez Kraśnik Janów Rzeszów Kraków Katowice ( choć nie we wszystkie dni). Podobnie o 21.50 jest autobus do Krakowa przez Kraśnik Sandomierz Mielec Tarnów no i wspomniany BigBus do Warszawy o 2.05. Tak że moim zdaniem nie macie co narzekać - wcale Lublin nie jest odcięty od świata.

A do Radomia jest bus o 20.28 ( kierunek Wrocław) tak że gdybyś nie pociągnął kumpla na dworzec PKP tylko do busów to by spokojnie do domu dojechał.

Źródło: lubforum.pl/index.php?showtopic=973


Temat: Eksperci: Zróbcie pasy dla autobusów (DW)
W innych miastach... Niestety Lublin pod względem komunikacyjnym to poprostu wiocha. Ulica Sowińskiego - w innych miastach to by uchodziło za osiedlową dróżke, a nie najważniejszą ulice umożliwiającą komunikacje w relacji wschód-zachód?? miasta. Aleja Kraśnicka... stojaca w korkach jak co kolwiek zdarzy sie na jednym pasie... juz to widze kierowców stojacych na jednym pasie od węglia po rondo HDK, podczas gdy drugi pas jest pusty... Mówi się o poszerzeniu Głębokiej... owszem ma to sens na odcinku do Rabbego. Dalej - na chwile obecną to głupota. Zwęrza sie wylotówke na Biłgoraj (Kunickiego) bo bezpieczniej, a poszerzać Głęboką ?? Poprostu Lublin jest pogrązony w komunikacyjnym haosie. Nie ukrywam ze przez ostatnie 3 lata coś sie zmieniało na plus (przedłuzenie JP2, prace na Krańcowej) itp. ale to jest zabieranie się do tematu od D. strony, bo przedewszystkim powinna być poszeżona Sowińskiego oraz dokończona trasa zielona wraz z przedłużeniem ul. Muzycznej. Do puki to nie powstanie nie ma mowy o bus-pasach, bo stojące już w korkach miasto, przerodzi się w wielki jeden parking. Jedyne miejsce gdzie w chwili obecnej widze Buspas - to Krakowskie przedmieście - na środku ulicy. Ale jako iż ma być to deptak, to znając to miasto poprostu NIE da sie.
Źródło: ltek.cba.pl/viewtopic.php?t=1331


Temat: co sądzicie o MPK, PKS oraz o busach
" />
">No o zawieszszeniach nic nie wiem. Lublin zawieszszaja a do Bilgoraja jeżdzą codziennie dziwne. Jestes pewien?

.: gl o godzinie 02:05 dodał(a):

A co do tego srodeka lokomocji co nie trzeba nikomu ustapic to tylko samolot mi do glowy przychodzi.


Jestem pewien, że zawiesili całkowicie 2 kursy do Lublina i kurs do Janiszowa w soboty. Co do środka w którym nie trzeba ustępować to jest to bus.
Źródło: lkr.pl/viewtopic.php?t=6728


Temat: co dalej z naszym PKS-em
" />Taaaa Contbus rządzi, ale jak długo? Niedawno się nim zainteresowała telewizja do spółki z kilkoma instytucjami, i nie wiadomo jak długo jeszcze będą mieli pozwolenie na jazdę.
A ja ci mówię, że te nowe szynobusy pójdą na linię z Parczewa/Lubartowa do Kraśnika albo i dalej na Rozwadów i Zamość przez Biłgoraj i Zwierzyniec.
A te krótsze będą jeździć do Fabrycznego. Praterm odkupi od FŁT bocznicę, dobuduje kawałek toru tu koło Biedronki( skrajnia jest wystaczjąca, tory się zmieszczą) i do spółki z Urzędem Marszałkowskim i PCC Arriva będą woziść ludzi do Lublina i Stalowej Woli. Nowa ustawa o liniach kolejowych już jest, i będzie łatwiej .
A wtedy busy padną, i będziesz musiał się przeprosić z koleją. A tam się nie całuje reflektora, tylko bufor. A to boli....
Źródło: lkr.pl/viewtopic.php?t=10259


Temat: Koncert Universe z dnia 15.12.2007 w Rudzie Slaskiej
" />Około 1:20 w nocy jedzie autobus z Zakopanego do Hrubieszowa przez Lublin.Żeby mieć pewność czy będzie jechał należałoby szukać kontaktu z dyspozytornią w Hrubieszowie(PKS Wschód) bo w Kraśniku PKS-u już nie ma. więc nie mam kogo zapytać.Busy nie kursują do Lublina tak póżno.Nie opłaca się tyle na szybko jeśli coś znajdę -dam znać.
O 6 rano jest bus do Zamościa przez Janów, Biłgoraj.
Kursy do Lublina kończą się około 20-tej.
Źródło: nielisz.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=100


Temat: Sabaudia - Cegielnia
" />hehe, widzisz, mam sporo do powiedzenia. Od dłuższego czasu obserwuję tematy dyskotek w TL i doszedłem do wniosku że w tomaszowie, najlepsze jest to czego nie ma. Gdy był Fantastic to każdy narzekał że wiejska impreza, hu*owa, muzyka, wiejski klimat i mało miejsca. Gdy pozostała do wyboru tylko Planeta, większość narzekała że daleko, że wiocha itd - też źle. Następnie Gorzelnia. Narzekali na ścisk, na to że jak przyjechał ktoś znany to był krótko, że daleki, trudny(bus) dojazd. Gdy powstała dyskoteka z prawdziwego zdarzenia tj Klub Lwowski, gdzie wystrój wewnątrz jest na bardzo wysokim poziomie, gdzie dotarcie nie sprawia żadnego problemu(w tomaszowie) gdzie muzyka i klimat jest naprawdę dobry i spokojnie można by przyrównać go z innymi klubami w takich miastach jak Zamość Biłgoraj czy Lublin, nadal młodzi mieszkańcy tomaszowa narzekają na ten klub z takich głupich powodów jak np chamska ochrona, drogie bilety, czy złe towarzystwo. Więc bardzo chciałbym abyś przestał/a pisać opinie że taka dyskoteka jak Cegielnia/Tajfun, która została lekko przerobiona po hali produkcyjnej cegły może wnieść coś nowego lub lepszego niż klub Lwowski, z którym Cegielnia/Tajfun nie ma nawet porównania. Cegielnia/Tajfun pod każdym względem wypada gorzej niż Lwowski, jedynie bilety są tańsze.
Źródło: tomaszow.net.pl/forum/viewtopic.php?t=27279


Temat: Propozycja wycieczki
Tak mi naszla chec na wycieczke autobusowa "Autosanem po Kresach Wschodnich".

plan pierwotny jest taki : Lublin - Chelm - Hrubieszów - Hulcze - Tomaszów Lub. - Bilgoraj - Lublin.

poczatek rano z Lublina np. autobusem Wroclaw- Hrubieszów o 6.30 ewentualnie pózniej. Wchodzi tez w gre kólko na ww.trasie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

termin do uzgodnienia - wg informacji posiadanych przeze mnie w weekend da sie to tez zrobic.

jakby ktos sie pisal to zapraszam

preferowana firma przewozowa : PKS, bus tylko na trasie Lublin - Bilgoraj choc tez niekoniecznie
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=1304


Temat: Propozycja wycieczki
Wstępny plan wycieczki ( zmiany do uzgodnienia)

Lublin Podzamcze o 5.40 ( można też wsiąść na dw.PKP o 5.50)
Biłgoraj p 7.33 ( PKS Lublin - Jelcz, może Jonckheere, Lider)

ewentualnie busem spod dw.PKP w Lublinie do Biłgoraja
od 6.15 do 7.50 co ok. 15 minut -czas jazdy 90 minut
to drugie rozwiązanie ma ten plus że da się na busa zdążyć z nocnych autobusów z Wrocławia, Kielc, Częstochowy, Radomia, Piotrkowa, Krakowa

Biłgoraj o 10.05 ( PKS Tomaszów na 90% H9-21)
Tomaszów p 11.38

Tomaszów o 12.35 ( PKS Tomaszów na 90% H9-21)
Chłopiatyn p 14.07

Chłopiatyn o 15.35 ( PKS Hrubieszów na 50% H9-21 czasami jeździ to kultowe Volvo)
Lublin Podzamcze p 19.16

z dworca w Lublinie możliwy powrót do

1. Warszawy odj. 20.00 ( bus)
2. Radomia, Piotrkowa, Wrocławia odj. 20.50(PKS)
3. Kielc, Częstochowy odj. 22.30 (PKS)
4. Sandomierza, Tarnobrzegu, Tarnowa, Krakowa odj. 21.55(PKS)
5. Białej Podl, Międzyrzeca, Radzynia odj. 20.00 (PKS)
6. Łukowa odj. 2000 (bus)
7. Rzeszowa (tylko w piątki i niedziele odj. 20.00 PKS)
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=1304


Temat: Propozycja wycieczki
ewentualnie kółko w drugą stronę

Lublin Podzamcze o 6.30
Hrubieszów p. 8.35 ( PKS Wrocław)

Hrubieszów o 9.30 ( PKS Hrubieszów)
Chłopiatyn p 10.56

Chłopiatyn o 12.07 ( PKS Tomaszów)
Tomaszów p 13.18

Tomaszów o 15.10 ( PKS Biłgoraj)
Biłgoraj p 16.49

Biłgoraj o 17.15 ( bus - bo PKSu o tej porze nie ma)
Lublin p 18.45

jakby ktoś chciał to zapraszam
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=1304


Temat: Propozycja wycieczki

Tak mi naszla chec na wycieczke autobusowa "Autosanem po Kresach Wschodnich".

plan pierwotny jest taki : Lublin - Chelm - Hrubieszów - Hulcze - Tomaszów Lub. - Bilgoraj - Lublin.

poczatek rano z Lublina np. autobusem Wroclaw- Hrubieszów o 6.30 ewentualnie pózniej. Wchodzi tez w gre kólko na ww.trasie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

termin do uzgodnienia - wg informacji posiadanych przeze mnie w weekend da sie to tez zrobic.

jakby ktos sie pisal to zapraszam

preferowana firma przewozowa : PKS, bus tylko na trasie Lublin - Bilgoraj choc tez niekoniecznie


Aron... a ja mam taka propozycje

Chetnie pojechalbym sobie na taki rajd, ale...
Nie lepiej wziac 2-3 kierowcow z forum, wynajac busa (koledzy kierowcy pracujacy w Polsce maja taka mozliwosc... chyba) i wynajac cos w rodzaju osrodka wczasowego (1-2 w zaleznosci od dni rajdu).
W dzien jezdzimy busem, wieczorem siadamy przy piwie i grillu...

wiem ze koszty moga byc wyzsze, bo zabawa bylaby 2-3-4 dniowa i z noclegami, ale mielibysmy zlot forum 8pppprzy okazji).

Na takie cos to sie pisze, bo chetnie odwiedzilbym Lublin i Zamosc, i Hrubieszow, i chetnie poznalbym innych forumowiczow...

Poza tym nigdy nie prowadzilem busa w Polsce...

pozdr. Bartek
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=1304


Temat: Rekordomania
A oto TOP 10 najdłuższych kursów wykraczających poza granice woj. lubelskiego

1. Tomaszów Lub. - Kłodzko 662 km obsł. PPKS Puławy
2. Kłodzko - Zamość 628 km obsł. PPKS Puławy
3. Lublin - Gdańsk 522 km obsł. prywatny bus
4. Biała Podlaska - Gdańsk 511 km obsł. PPKS Biała Podlaska
5. Lublin - Poznań 476 km obsł. prywatny bus
6. Chełm - Katowice 471 km obsł. PPKS Chełm
7. Rzeszów - Białystok 431 km obsł. PPKS Rzeszów wymiennie z PPKS Białystok
8. Zamość - Katowice 424 km obsł. PPKS Zamość wymiennie z PPKS Olkusz
9. Zamość - Łódź 416 km obsł. PPKS Biłgoraj
10. Lublin - Giżycko 412 km obsł. PPKS Lublin
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=581


Temat: Tabor na trasach dalekobieżnych
Wczoraj:
Biłgoraj-Warszawa (z 8.25), PKS Biłgoraj, Autosan H1010,
Lublin-Krynica, PKS Wschód, soltour ST10,
Kielce-Lublin, PKS Kielce, mercedes bus (ten ze zwykłymi siedzeniami),
Kraków-Lublin, PKS Tarnobrzeg, mercedes (stary),
Kraków-Lublin, PKS Busko, solina;
Lublin-Stalowa Wola, PKS St. Wola, sor,
Krynica-Lublin, PKS Rzeszów, solbus.

Dziś:
Lublin-Rymanów, PKS Wschód, soltour ST10,
Janów Lubelski-Tarnobrzeg, PKS St. Wola o/Janów Lub., bus iveco;
Warszawa-Biłgoraj (z 12.40), PKS Biłgoraj, lider,
Hrubieszów-Wrocław p. Sandomierz, PKS Wschód, soltour ST10 (7 osób od Janowa Lub.)
Lublin-Krosno, PKS Krosno, sprinter
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=208


Temat: Tabor na trasach dalekobieżnych
Dziś w Krakowie:

13:15 Kraków- Lublin (BP Tour) Mecedes Sprinter III generacji
13:20 Kraków - Krynica (Vanpol) Volkswagen Crafter
13:30 Kraków - Biłograj (PKS Biłgoraj) Man's Lions Coach
13:30 Kraków - Krosno (Barbara) Mercedes Sprinter II generacji
13:30 Kraków - Krynica (PKS Nowy Sącz) Solbus C9,5
13:30 Kraków - Szczawnica (PKS Grupa/ o. Nowy Targ) Autosan Solina
13:35 Krynica - Nysa (PKS Nowy Sącz) Solbus C9,5
13:40 Zakopane - Jelenia Góra (Tour Jelenia Góra) Bova Futura FHD 12
14:10 Kraków - Racibórz (Travel Bus) Autosan H1010
14:15 Zakopane - Zielona Góra (PKS Zielona Góra) Scania Irizar
14:15 Kraków - Lublin (BP Tour) Mercedes Sprinter III generacji
14:30 Zakopane - Sieradz (PKS Sieradz) Setra S315GT
14:40 Kraków - Piwniczna (PKS Nowy Sącz) Jelcz T120
14:45 Kraków - Kamienna Wola (PTS Bracia Woźniak) Bova Futura FHD 10
15:00 Krakow - Szczawnica (PKS Grupa/ o.Nowy Targ) Mercedes Tourismo
15:15 Kraków - Sandomierz (Minibus) Mercedes Sprinter I generacji
18:05 Kraków - Sandomierz (PKS Tarnobrzeg) Solbus ST11
i dużo BOV do Zakopanego (Szwagropola) Volkswageny LT Trans Freja ( i Zakopane i Nowy Sącz)
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=208




© Sweety design by e-nordstrom