Grupa Centrum Zgierz
Sweety

Temat: Artykuł telewizyjny.


Witam
Współpracuje między innymi z zgierskim programem lokalnym w TV Centrum i chciał bym zrobić reportaż telewizyjny o zgierskiej społeczności ASG na podstawie waszej grupy jak i o samym ASG. Przede wszystkim chodzi mi o ukazanie różnicy między ASG a farbiarzami icon_wink3.gif
Pytanie jest takie czy wyrazili byście zgode na taką inicjatywę? Nie ukrywam że będzie też to pewien rodzaj promocji waszej działalności.
Jeśli zas chodzi o terminy to chciałbym to zrealizowac w przeciągu najblizszych 2 tyg.
Oczywiście oczekiwał bym od Was byście na potrzeby materiału zorganizowali w okolicy jakąś strzelankę.
Robiłem już podobny reportaż na podstawie mojej grupy (BAT Lodz) tyle że reportaż o Was będzie bardziej rozbudowany i bardziej zgłębiający tematykę airsoftu.
Tu podsyłam link jako próbkę możliwości http://www.airsoft.org.pl/index.php?option...58&Itemid=1
Przemyślcie sprawę i dajcie znac na PW lub zapraszam do bezpośredniego kontaktu na
k.ciezki@gmail.com lub 508245767

Pozdrawiam
Konrad Ciężki
STVK Centrum Zgierz


Zadzwoniłem do jegomościa (stwierdziłem, że napewno nikt nie będzie miał nic przeciwko) i ugadaliśmy, aby zaplanować wszystko w ciągu 2 tygodni, gdy ustalimy termin i miejsce (no i waszą zgodę oczywiście) dam mu znać. Potrzeba, aby była większa część formacji.
Źródło: ornitologia.fora.pl/a/a,91.htmlTemat: Wypadki komunikacyjneZderzenie autobusu z cysterną - 36 osób rannych
36 osób, w tym 20 dzieci, zostało rannych w wyniku zderzenia cysterny z miejskim autobusem linii 65 w centrum Łodzi - poinformowała rzeczniczka pogotowia ratunkowego Danuta Korcz.
Według lekarzy pogotowia, życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. W większości przypadków są to urazy kończyn, miednicy, kręgosłupa, stłuczenia oraz otarcia. "Nasza koleżanka pojechała na obserwację do szpitala. Mamy nadzieję, że szybko wróci do szkoły" - powiedział PAP jeden z uczniów, czekający z nauczycielką na swoich rodziców.

Do wypadku doszło ok. 10.20 na skrzyżowaniu ulic Drewnowskiej i Kasprzaka. Według wstępnych informacji, autobusem jechała m.in. grupa 40 dzieci ze szkoły podstawowej nr 35 na wycieczkę do teatru. Część rannych, w tym 19 dzieci, przewiezionych zostało do szpitali w Łodzi i Zgierzu; niektóre osoby na miejscu opatrzyło pogotowie. Kilku uczniów, którzy nie zostali poszkodowani, odebrali rodzice. Pozostałe dzieci wróciły z nauczycielami do szkoły.

Z cysterny wyciekło co najmniej kilkadziesiąt litrów oleju napędowego, które musieli usunąć strażacy i pogotowie chemiczne. Skrzyżowanie było zablokowane przez trzy godziny.

Jak ustalono, obaj kierowcy byli trzeźwi; obaj utrzymują, że wjechali na skrzyżowanie przy zielonym świetle. Okoliczności i przyczyny wypadku bada policja. Z relacji świadków wynika, że autobus uderzył w tył cysterny.

Autobus i cysterna marki MAN zostały zabrane na parking policyjny, gdzie zostaną poddane badaniom biegłego.

Źródło: wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=2220


Temat: krew pilnie potrzebna!
Bardzo pilnie poszukujemy krwi dla dziadka mojego znajomego, grupa O rH - (ujemny)

Jeśli macie taką grupę krwi, możecie i chcecie oddać, to myślę, że jego najbliźsi byliby ogromnie wdzięczni.
Wystarczy pójść do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa:
ul. Franciszkańska 17
czynne: poniedziałek 7:30-14:30
wtorek 7:30-17:30
środa 7:30-14:30
czwartek 7:30-17:30
piątek 7:30-14:30
sobota 7:30-13:30

i oddać krew, zaznaczając że ma być przeznaczona dla Jana Krysztofiaka (leczony na oddziale Gastroenterologicznym w Zgierzu).
Źródło: forum.stud.umed.lodz.pl/viewtopic.php?t=2085


Temat: Centrum Zdrowia Matki Polki
W Matce Polce zamknięto 19 klinik. Gdzie będą rodzić łodzianki?

04.08.2007

Emilię Domańską od wyznaczonej daty porodu jej pierwszego dziecka dzielą trzy tygodnie. Martwi się, czy przyjmie ją Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki.

Wczoraj odeszła z kwitkiem z oddziału diabetologii ICZMP, gdzie miała wyznaczone badanie kontrolne. Jeszcze w środę, gdy dzwoniła, żeby potwierdzić wizytę, nikt nie zapowiadał, że nie dojdzie do skutku.

- Zastałam kartkę, że oddział jest zamknięty do odwołania. Słyszałam, że czynna jest tylko porodówka i patologia ciąży - mówi przyszła mama. - Obawiam się jednak, co przyniosą kolejne dni. Chciałam rodzić w "Matce Polce", ale w tej chwili naprawdę nie wiem, gdzie przyjdzie na świat mój synek. Mój lekarz sugerował, że może w szpitalu im. Madurowicza. Jest jeszcze szpital przy ul. Sterlinga, ale podobno bardzo przepełniony. No i Zgierz - tam także ponoć wożą rodzące.

Sekretarki w klinice położnictwa ICZMP codziennie odbierają po kilka telefonów od zaniepokojonych kobiet w ciąży. Wszystkie mają jedno pytanie: czy urodzą tu gdzie planowały? Na razie kobiety są przyjmowane. Wczoraj np. do szpitala trafiło 15 pań spodziewających się dziecka. Jak będzie za kilka czy kilkanaście tygodni, nikt nie wie.

W ICZMP pracują już tylko cztery z 23 klinik, w tym położnicza. Do szpitala nie wpływają pieniądze z NFZ, bo lekarze od połowy czerwca nie wypełniają potrzebnej dokumentacji. Nie wiadomo, jak długo potrwa strajk i czy z powodu braku pieniędzy na leki oraz środki opatrunkowe nie będzie trzeba zamknąć kolejnych oddziałów. Nikt również nie ma pojęcia, jak będzie wyglądało wcielenie szpitala do Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Można tylko dywagować, czy klinika położnicza zostanie (prawdopodobnie tak) i czy z taką obsadą lekarską jak obecnie. Minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiedział, że zwolnienia obejmą dużą grupę pracowników.

- Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja za kilka tygodni - mówi prof. Przemysław Oszukowski, dyrektor Instytutu CZMP. - Ale strajk nie może przecież trwać w nieskończoność. Koledzy są już zmęczeni. Liczę na ich zdrowy rozsądek i więź z pacjentami.

W "Matce Polce" każdego roku rodzi się ponad 4 tys. dzieci.
(mj, lb) - Express Ilustrowany
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1537.html


Temat: Łódzkie Spotkania Teatralne
ostatnia aktualizacja: czwartek, 06 grudnia 2007 godz. 13:59

Łódzkie Spotkania Teatralne 2007

Kilkanaście teatrów alternatywnych z całej Polski oraz z Niemiec i Czech pokaże swoje przedstawienia na rozpoczynających się w piątek Łódzkich Spotkaniach Teatralnych 2007.

Podczas trzech festiwalowych dni wystąpią zarówno młode grupy teatralne, jak i uznane już zespoły. W konkursowym przeglądzie swoje spektakle pokażą m.in. berliński Theater Zentrifuge, ART. 51 i Teatr Wielokropek ze Zgierza, warszawski Teatr Klub Gry, Teatr Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego i słupski Teatr Rondo.

W nurcie "Prezentacje ŁST" z przedstawieniami mistrzowskimi wystąpią: Akademia Ruchu z Warszawy „O władzy gry. O grach władzy”, poznański Teatr Ósmego Dnia ze spektaklem „Teczki” nagrodzonym w XIII ogólnopolskim konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej oraz łódzkie Stowarzyszenie Teatralne Chorea, które zaprezentuje spektakl „Śpiewy Eurypidesa”.

Przedstawieniem towarzyszącym tegorocznej edycji ŁST będzie spektakl „Understand” w wykonaniu młodego, obsypanego nagrodami czeskiego Teatru SKUTR z Pragi.

Konkursowe przedstawienia oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą m.in. rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Lech Śliwonik, dyrektor Teatru Ósmego Dnia Ewa Wójciak i dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu Paweł Szkotak.

Festiwal to nie tylko prezentacja spektakli, ale także warsztaty i otwarte dyskusje z artystami. Na sobotę zaplanowano projekcję filmu „Akademia Ruchu”, spotkanie z zespołem i promocję książki „Akademia Ruchu. Miasto. Pole Akcji”. Tradycyjnie podczas festiwalu ukazywać się będzie „Bezkompromisowa Gazeta Festiwalowa” na gorąco komentująca wszystkie przedstawienia i zdarzenia festiwalowe.

Spektakle prezentowane będą w kilku miejscach: Łódzkim Domu Kultury, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, Patio - centrum sztuki Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej oraz w Teatrze im. Stefana Jaracza. Festiwal zakończy się w niedzielę. (PAP)

ŹRÓDŁO: www.wiadomosci.tvp.pl/lodz
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1795.html


Temat: Złodzieje Głów - siedmiomilowe buty
Początki pochodzącej z Wołowa grupy Złodzieje Głów to rok 1999 r. Od tamtej pory zespół zdążył dopisać do swojej historii kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji i na Ukrainie oraz wydanie własnym sumptem debiutanckiego krążka "Pierwszy krok".

Najnowszy album grupy zatytułowany "Siedmiomilowe buty" to świeża mieszanka szalonych rytmów od wybuchowego ska z dużą ilością punkowych wstawek po transowe reggae. Pełna sekcja dęta ożywia płytę i dodaje uroku poszczególnym utworom. Nowy, doskonale zrealizowany materiał nagrano w studio Echo w św. Katarzynie pod Wrocławiem w maju/wrześniu 2007. Realizacją zajął się Paweł Zając, a mastering wykonał Marcin Bors w studio Fonoplastykon. Premiera albumu 11 lutego. Złodzieje Głów i Jimmy Jazz Records zapraszają do szalonego ska-punkowego tańca.

Wkrótce grupa rozpoczyna trasę koncertową, na której będzie promować "siedmiomilowe buty" odwiedzając miasta w całej Polsce.
Więcej informacji o zespole na: zlodziejeglow.band.pl

trasa:

09-02-08 Legnica START siedmiomilowe buty tour Legnicke Centrum Kultury
23-02-08 Międzygórze siedmiomilowe buty tour Klub Wilczy Dól
07-03-08 Piekary Śląskie siedmiomilowe buty tour Klub Schron
08-03-08 Kotorz Mały siedmiomilowe buty tour Rock Star Club
14-03-08 Wieluń siedmiomilowe buty tour klub Crash
28-03-08 Głuchołazy siedmiomilowe buty tour Centrum Kultury
04-04-08 Kielce siedmiomilowe buty tour
05-04-08 Lublin siedmiomilowe buty tour
12-04-08 Sulęcin siedmiomilowe buty tour Klub u Bulka
13-04-08 Zielona Góra siedmiomilowe buty tour 4 Róże dla Lucienne
18-04-08 Świdnica siedmiomilowe buty tour Klub Piwnica
19-04-08 Szklarska Poręba siedmiomilowe buty tour Klub Jazgot
25-04-08 Poznań siedmiomilowe buty tour U Bazyla
02-05-08 Wołów FINISZ siedmiomilowe buty tour Klub Calista
10-05-08 Zgierz Agrafka
17-05-08 Gdańsk JUWENALIA Akademia Marynarki Wojennej tutajpoczkategori
Źródło: regalowo.fora.pl/a/a,10.html


Temat: Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP) w Częstochowie
Witam,

dość ciekawa informacja dziękujemy

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (ratownictwa) jest przeznaczony dla członków organizacji niosących pomoc w sytuacjach kryzysowych, w tym nagłego zagrożenia zdrowotnego (tutaj zdarzenia z dużą liczbą poszkodowanych...).

Zgodnie z Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym i dwoma Rozporządzeniami Ministra Zdrowia regulującymi tą sferę bezpieczeństwa zdrowotnego na kurs mogą zostać
zakwalifikowane osoby będące członkami, pełniące służbę bądź zatrudnione w jednostkach ratowniczych. A więc nie jest to wiedza i umiejętności "dla każdego" a kurs nie jest dla osób indywidualnych tylko dla grup zorganizowanych

Na terenie województwa śląskiego - Polski Czerwony Krzyż jest operatorem Systemu Ratownictwa w ramach którego działają 3 jednostki ratownicze:

1. Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsko-Białej /nr 4/
2. Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Czechowicach-Dziedzicach /nr 3/
3. Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Będzinie /zarejestrowana jako
jednostka współpracująca z Systemem PRM u wojewody śląskiego/

Poza tym w Zarządzie Rejonowym w Zabrzu istnieje potencjał dla Grupy Ratownictwa

Aktualny poziom wyszkolenia członków Polskiego Czerwonego Krzyża tych jednostek
jest właśnie na poziomie KPP - kursy KPP w Centrum Edukacyjno-Treningowym PCK w Zgierzu czy recertyfikacje uprawnień lokalnie. Ale dobrze wiedzieć o tej możliwości również

Biorąc pod uwagę znaczenie poziomu kwalifikowanej pierwszej pomocy /ratownictwa/
proponowałbym zainteresować ofertą jednostki OSP, Straży Miejskiej czy Ochrony Kolei
gdyż te formacje również - w myśl Ustawy - powinny też przejść takie szkolenie...

W razie pytań - pozostaję do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,

Marcin Rudnicki
Źródło: pck.pl/forum/viewtopic.php?t=1928
© Sweety design by e-nordstrom